Αγγελίες    Επικοινωνία

Η Διοίκηση του Αστέρα Μεσολογγίου συγχαίρει την γυναικεία ομάδα ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 για την άνοδό της στη Α' Εθνική Κατηγορία ποδοσφαίρου!!!

Αξίζουν πολλά μπράβο στη Διοίκηση της ομάδας, στον προπονητή και στις παίκτριες για την επιτυχία αυτή και ευχόμαστε ανάλογες επιτυχίες στο νέο πρωτάθλημα που θα συμμετάσχουν!

Την ήττα γνώρισε ο Αστέρας από την Αναγέννηση Στάνου με σκορ 4-3, τη Κυριακή 14 Απριλίου 2019, το απόγευμα, στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου.

Ο αγώνας αυτός έγινε για τη 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ - κατάταξης των τριταθλητών της Β' Κατηγορίας του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα μας τερμάτισε στη 2η θέση των αγώνων μπαράζ, χάνοντας την ευκαιρία να διεκδικήσει πιθανή άνοδο στην Α' Κατηγορία του νέου πρωταθλήματος. Παρόλο αυτά, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε προπονητικό team και παίκτες για τη συνολική προσπάθεια τη φετινή χρονιά και την πολύ καλή πορεία που χάραξαν στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον χθεσινό αγώνα με βασικό στόχο μόνο τη νίκη και χωρίς να το καταλάβει στο Α' ημίχρονο έχανε ήδη με 3-0, με τους παίκτες της ομάδας μας να δείχνουν κοιμισμένοι από το 1'. Είναι η πρώτη φορά φέτος που η ομάδα μας δέχεται 3 γκολ σε ένα ημίχρονο και αυτό συνέβη σε ένα τόσο σημαντικό αγώνα. Οι φωνές του προπονητή μας στο ημίχρονο άλλαξε άρδην την εικόνα της ομάδας μας στο Β' ημίχρονο και με περίσσειες δυνάμεις κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι λίγο πριν το τέλος του αγώνα. όμως η ισοπαλία βόλευε την ομάδα της Στάνου και δυστυχώς η προσπάθεια δεν ολοκληρώθηκε, δεχόμενοι και γκολ λίγο πριν σφυρίξει ο διαιτητής το τέλος του αγώνα.

17' Ευκαιρία για την Στάνου, με τους παίκτες της να σπάνε το τεχνικό οφσάιντ και να βγαίνουν στην αντεπίθεση δύο παίκτες της Στάνου με έναν παίκτη μας -τον Σχώρη- αλλά το τελικό πλασέ του επιθετικού θα μπλοκάρει άνετα ο Κοκώρης.

23' ΓΚΟΛ για τη Αναγέννηση Στάννου και 1-0. Σε φάουλ από πλάγια δεξιά, εκτελέστηκε ψηλοκρεμαστά μέσα στη μικρή περιοχή του Αστέρα και ανενόχλητος ο κεντρικός αμυντικός της Στάνου με κεφαλιά σημείωσε το πρώτο γκολ.

30' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση Στάνου, όταν σε λάθος γύρισμα του Ταρούσα στον Κοκώρη, παρεμβλήθηκε ο επιθετικός της Στάνου όπου αρχικά πλάσαρε τον τερματοφύλακά μας ο οποίος άλλαξε την πορεία προς τα δίχτυα και στη συνέχεια σε νέο πλασέ του επιθετικού απομάκρυναν μακριά οι αμυντικοί μας που πρόλαβαν να καλύψουν την εστία.

32΄ ΓΚΟΛ και 2-0 για την Στάνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Ταρούσα μέσα στη περιοχή του Αστέρα.

34' Πρώτη ευκαιρία για τον Αστέρα, όταν πολύ ωραία προσπάθεια του Μυριούνη από αριστερά, πέρασε δύο αμυντικούς της Στάνου και μπήκε από πλάγια στη περιοχή αλλά η συρτή σέντρα απομακρύνθηκε τη τελευταία στιγμή από το αμυντικό της Στάνου πριν φτάσει στον αμαρκάριστο Φτούλη.

37' Κόρνερ για τον Αστέρα από δεξιά με εκτελεστή το Ντάνι, η κεφαλιά του Μπαλαμπάνη πέρασε λίγο άουτ.

45' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση Στάνου, όταν σε σύγχυση έξω από την περιοχή του Αστέρα, δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν οι αμυντικοί μας και σε πάσα στο κενό χώρο βρέθηκε, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, ο επιθετικός της Στάνου, πλάσαρε εύστοχα τον Κοκώρη γράφοντας το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να επιστρέψει στο παιχνίδι, έκλεισε στη περιοχή της τη Στάνου και επιτέλους έπαιξε το ποδόσφαιρο που ξέρει να παίζει. Αλληλοκαλύψεις, συνδυασμοί παικτών, δύναμη και αποφασιστικότητα κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την αντίπαλη ομάδα η οποία έπαιζε με 8 παίκτες στην άμυνα. Δυστυχώς όμως, η ισοπαλία δεν μας έφτανε ως αποτέλεσμα, με συνέπεια να δεχθούμε το τέταρτο γκολ και να χάσουμε το παιχνίδι.

48' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντάβνι να μπαίνει στη περιοχή της Στάνου, πλάσαρε τον τερματοφύλακα αλλά ως από μηχανής Θεός ο αμυντικός να διώχνει την μπάλα προ της τελικής γραμμής σε πλάγιο άουτ

50' ΓΚΟΛ και 3-1 για τον Αστέρα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μωραϊτη, σε χέρι του αμυντικού της Στάνου μέσα στη περιοχή.

65' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με σκόρερ τον Ντάνι, όταν σε πάσα του Μυριούνη στο κενό χώρο, μπήκε στη περιοχή της Αναγέννησης και πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα γράφοντας το 3-2!

67' Σε αντεπίθεση του Αστέρα με τον Φτούλη να βγαίνει μόνος του απέναντι στο τερματοφύλακα της Στάνου, υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ με τους παίκτες μας να διαμαρτύρονται έντονα στον διαιτητή Καραβασίλη.

86' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα και 3-3, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλύβα. Το πέναλτι το κέρδισε ο Παλιάτσας, όταν ανατράπηκε μέσα στη περιοχή από τον κεντρικό αμυντικό της Στάνου.

89' ΓΚΟΛ για την Στάνου και 4-3, σε αντεπίθεση από αριστερά της Αναγέννησης, έγινε η σέντρα μέσα στη περιοχή του Αστέρα, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Σταμάτης αλλά η μπάλα έφτασε έξω από τη περιοχή και ο επιθετικός της Στάνου, αφού κοντρόλαρε τη μπάλα με σουτ έγραψε το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Ελέγχετε η διαιτησία του κ. Καραβασίλη αλλά και του επόπτη κ. Ασημάκη για πολλές λανθασμένες αποφάσεις. Θυμίζουμε ότι ο συγκεκριμένος διαιτητής μας έχει σφυρίξει φέτος άλλη μία φορά (Εθνικός Γουριάς- Αστέρας 3-1 http://asterasmesol.blogspot.com/2018/12/8-3-1.html ) όπου πάλι υπήρχαν παράπονα από την ομάδα μας.

ΑΣΤΕΡΑΣ: (Ντζιβανάκης) Κοκώρης, Σχώρης (70' Κάτσινας), Τσιριμώκος, Ταρούσα (46' Σταμάτης Ν.), Γαντζούδης, Μπαλαμπάνης, Καλύβας, Μωραϊτης, Φτούλης, Ντάνι (83' Παλιάτσας), Μυριούνης.

Στον πάγκο ήταν επίσης οι: Παπανικολάου, Σαλάπας, Μάντης

Πηγή: asterasmesol.blogspot.com

Την Αναγέννηση Στάνου αντιμετωπίζει ο Αστέρας στα πλαίσια των αγώνων μπαράζ - κατάταξης, την Κυριακή 14 Απριλίου 2019, στις 5:00 μ.μ., στο ουδέτερο γήπεδο του Αγγελοκάστρου. Ο αγώνας αυτός θα διεξαχθεί για την 3η Αγωνιστική των κατάταξης των τριταθλητών της Β΄Κατηγορίας του πρωταθλήματος 2018-19 της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή των μπαράζ, έχοντας νίκες απέναντι στον Ολυμπιακό Παναιτωλίου, ο αγώνας αυτός θα αναδείξει την ομάδα η οποία θα τερματίσει στην πρώτη θέση και θα διεκδικήσει πιθανή άνοδο στην Α' Κατηγορία για το νέο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα, ο Αστέρας κέρδισε την 1η αγωνιστική τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου με σκορ 3-1, ενώ η ομάδα της Στάνου επικράτησε την 2η αγωνιστική του Ολυμπιακού Παναιτωλίου με σκορ 4-0.

Ο Αστέρας θέλει νίκη και μόνο νίκη για να τερματίσει πρώτος, μιας και η διαφορά τερμάτων ευνοεί την ομάδα της Αναγέννησης Στάνου, η οποία βολεύεται και με ισοπαλία. Η Αναγέννηση Στάνου τερμάτισε στην 3η θέση του Γ' Ομίλου της Β' Κατηγορίας, πίσω από τον Αμβρακικό Λουτρού και τον Αλυζιακό Μύτικα.

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για δεύτερη φορά φέτος, μιας και ξανασυναντήθηκαν στις 14 Νοεμβρίου 2018, στα πλαίσια του Κυπέλλου, με τον Αστέρα να επικρατεί με 2-1 στην έδρα του και να παίρνει την πρόκριση στο επόμενο γύρο. Τα γκολ της ομάδας μας στον αγώνα αυτό σημείωσαν οι Διαμαντόπουλος και Φούντας χαρίζοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου.

Με το παιχνίδι αυτό ολοκληρώνεται για τον Αστέρα η φετινή αγωνιστική χρονιά, μία καθ' όλα πετυχημένη χρονιά, ελπίζοντας να κλείσει με μία ακόμη νίκη για την ομάδα μας που θα δώσει το δικαίωμα να ελπίζει σε πιθανή άνοδο στην Α' Κατηγορία.

Διοίκηση, προπονητές και παίκτες καλούν τους φίλους της ομάδας μας να δώσουν το παρόν στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου και να ενισχύσουν την προσπάθεια των παικτών μας, όπως στάθηκαν δίπλα μας όλη τη φετινή χρονιά, ευελπιστώντας σε νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι σε μία καλή ομάδα, αυτή της Στάνου.

Με το δεξί ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ ο Αστέρας επικρατώντας με σκορ 3-1 του Ολυμπιακού Παναιτωλίου, το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019, το απόγευμα, στο ουδέτερο γήπεδο του Αγγελοκάστρου. Ο αγώνας διεξήχθη για τη 1η Αγωνιστική των αγώνων μπαράζ - κατάταξης των τριταθλητών της Β' Κατηγορίας του πρωταθλήματος 2018-19 της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Ο Αστέρας επικράτησε εύκολα της ομάδας του Παναιτωλίου, ανατρέποντας το αρχικό εις βάρος του σκορ πριν κλείσει το Α΄ημίχρονο. Ήταν ένα μέτριο γενικά παιχνίδι για την ομάδα μας που ωστόσο έπαιξε όσο χρειαζόταν για να κερδίσει το παιχνίδι., Σε έναν πολύ καλό αγωνιστικό χώρο, με πολύ καλές καιρικές συνθήκες -αν και επικρατούσε ένα δυνατό αεράκι- παρουσία αρκετών φίλων και των δύο ομάδων, ο Αστέρας παρουσιάστηκε νευρικός το πρώτο τέταρτο, δυσκολευόταν να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ και από το πουθενά δέχθηκε ένα γκολ με αποτέλεσμα να βρεθεί αρχικά πίσω στο σκορ. Αμέσως μετά το γκολ που δέχθηκε, ανέβασε περισσότερο τις γραμμές του, πίεσε τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, πριν κλείσει το ημίχρονο. Μάλιστα, το τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, έχασε απίθανη ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι, βάζοντας και τρίτο γκολ, όταν δύο παίκτες μας βρέθηκαν σε κενή εστία και δεν μπόρεσαν να πλασάρουν τη μπάλα στα δίχτυα.

13' Πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού, για τον Αστέρα, με τον Φτούλη να βγάζει κοφτή μπαλιά μεσα στη περιοχή του Ολυμπιακού και πλάγια δεξιά στον Μυριούνη, ο οποίος αφού απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το σουτ αλλά απέκρουσε σταθερά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού.

21'
Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου, όταν σε σοβαρό λάθος του Κοκώρη, έδωσε την ευκαιρία στον επιθετικό του Παναιτωλίου να κάνει το σουτ, όπου απέκρουσε ασθενώς ο Κοκώρης και στην επαναφορά να γίνει νέο δυνατό σουτ από άλλον επιθετικό του Ολυμπιακού και με ωραία εκτίναξη ο Κοκώρης απέκρουσε σε κόρνερ, διορθώνοντας το αρχικό του λάθος,

25' ΓΚΟΛ
για τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου, όταν σε κόρνερ που εκτελέστηκε από αριστερά, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Αστέρα εκτός περιοχής και πλάγια αριστερά, το δεξί μπακ του Ολυμπιακού Παναιτωλίου έπιασε ένα δυνατό ευθύβολο σουτ και κρέμασε τον Κοκώρη, αιφνιδιάζοντάς τον με την πορεία της μπάλας, γράφοντας το 0-1.

35' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα και 1-1, με σκόρερ τον Φτούλη, όταν σε ωραία σέντρα από δεξιά του Ντάνι, ο Καλύβας μέσα στη περιοχή του Παναιτωλίου και αριστερά, κοντρόλαρε τη μπάλα και έβγαλε κοντινή σέντρα πάρε-βάλε στον σκόρερ που δεν δυσκολεύτηκε από το ύψος της μικρής περιοχής να πλασάρει τον τερματοφύλακα και να ισοφαρίσει το ματς.

37'
Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου, όταν σε κόρνερ από αριστερά, επικράτησε σύγχυση μέσα στην περιοχή της ομάδας μας, επιχειρήθηκε ένα σουτ από τον επιθετικό του Παναιτωλίου αλλά έγκαιρα απομάκρυναν οι αμυντικοί της ομάδας μας, εκτός περιοχής τη μπάλα.

39' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, με σκόρερ τον Μυριούνη, όταν σε σέντρα του Ντάνι από δεξιά μέσα στη περιοχή του Παναιτωλίου, λάθος απομάκρυνση του κεντρικού αμυντικού του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε στον Μυριούνη, που πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Παναιτωλίου, κάνοντας το 2-1!

44' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα για γκολ και να κλειδώσει το ματς.Σε σέντρα από δεξιά προς τα αριστερά της επίθεσης του Αστέρα, ο Καλύβας κινούμενος πίσω από τους αμυντικούς του Ολυμπιακού Παναιτωλίου, κοντρόλαρε τη μπάλα και έβγαλε ωραία συρτή πάσα στο ύψος της μικρής περιοχής του Παναιτωλίου, με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο, Φτούλης και Μπαλαμπάνης δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στο ανυπεράσπιστο τέρμα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία!

Στο Β' ημίχρονο, ο Αστέρας κράτησε τις γραμμές του ψηλά, μάρκαρε σωστά στο κέντρο και στην άμυνα και δεν έδωσε δικαίωμα στην ομάδα του Παναιτωλίου να δημιουργήσει κάποια σοβαρή κατάσταση στην εστία του Κοκώρη. Παρόλο αυτά, επιπολαιότητες και πολλές ατομικές προσπάθειες των παικτών μας στο επιθετικό της κομμάτι, ιδίως μετά την επίτευξη του τρίτου τέρματος και με την αντίπαλη ομάδα να παίζει με 10 παίκτες, δεν επέτρεψαν να πετύχουν και άλλα γκολ που ίσως παίξουν ρόλο στο τέλος των μπαράζ.

50'
Ευκαιρία για το Παναιτώλιο, όταν σε ωραία ατομική προσπάθεια του επιθετικού του Ολυμπιακού, πέρασε δυο αμυντικούς της ομάδας μας, αλλά την τελευταία στιγμή ο Γαντζούδης απομάκρυνε τον κίνδυνο, με προβολή, πριν ο επιθετικός βρεθεί απέναντι στον Κοκώρη.

72' Ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Νικολέρη να συνδυάζεται με τον Καλύβα, και με κούρσα 30 μέτρων να μπαίνει από αριστερά και πλάγια στην περιοχή του Παναιτωλίου αλλά επέλεξε να πλασάρει από κλειστή γωνία με τον τερματοφύλακα να αποκρούσει σε κόρνερ.

75' ΓΚΟΛ
και  3-1 για τον Αστέρα, με πέναλτι που κέρδισε από ανατροπή ο Φτούλης μετά από λάθος του αμυντικού μέσα στη περιοχή του Ολυμπιακού Παναιτωλίου και ευστόχησε από την άσπρη βούλα ο Καλύβας. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο κεντρικός αμυντικός του Παναίτωλίου και αρχηγός της ομάδας για εξύβριση προς το διαιτητή.

86' Τελευταία ευκαιρία για τον Αστέρα, όταν σε κόρνερ του Καλύβα από αριστερά, ο Σχώρης μόνος αμαρκάριστος μέσα τη μικρή περιοχή, έπιασε τη κεφαλιά αλλά αστόχησε από πολύ καλή θέση.

Επόμενο και τελευταίο για τη φετινή σεζόν παιχνίδι της ομάδας μας είναι την 3η αγωνιστική των μπαράζ με την Αναγέννηση Στάνου, στο ίδιο γήπεδο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ντζιβαβάκης): Κοκώρης, Σχώρης, Νικολέρης, Παναγιωτόπουλος, Γαντζούδης, Μπαλαμπάνης (Παπάς), Καλύβας, Μωραϊτης, Φτούλης (81' Κάτσινας), Ντάνι ( 55' Παλιάτσας), Μυριούνης ( 86' Παπανικολάου)

Στον πάγκο ήταν επίσης οι: Τσιρόγλου, Χριστοδουλάτος, Ταρούσα

Τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου αντιμετωπίζει ο Αστέρας  στα πλαίσια των αγώνων μπαράζ-κατάταξης, το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019, στις 4:00 μ.μ., στο ουδέτερο γήπεδο του Αγγελοκάστρου. Ο αγώνας αυτός θα διεξαχθεί για τη 1η Αγωνιστική των αγώνων κατάταξης των τριταθλητών της Β' Κατηγορίας του πρωταθλήματος 2018-19 της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Ο αγώνας αυτός ανοίγει την αυλαία των τριών αγώνων κατάταξης για τις ομάδες που κατέλαβαν την 3η θέση στους ομίλους της Β' Κατηγορίας, με την ομάδα μας να στοχεύει σε νίκες που θα της δώσει τη δυνατότητα να ελπίζει σε πιθανή άνοδο στην Α΄ Κατηγορία για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Ο Αστέρας, πραγματοποιώντας ένα εντυπωσιακό δεύτερο γύρο, κατάφερε να τερματίσει στη 3η θέση στον όμιλό του και εξασφάλισε το δικαίωμα να συμμετάσχει για πρώτη φορά στη διαδικασία των μπαράζ. Όλοι οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο ουδέτερο γήπεδο του Αγγελοκάστρου, με την ομάδα μας να είναι τυπικά γηπεδούχος στο Σαββατιάτικο παιχνίδι εναντίον του Ολυμπιακού Παναιτωλίου.

Η ομάδα του Παναιτωλίου, εξασφάλισε την 3η θέση στον Β' Όμιλο, μόλις την τελευταία αγωνιστική, ισοβαθμώντας στην ίδια θέση με τον Αστέρα Αγρινίου, στους 29 βαθμούς, αλλά με καλύτερο συντελεστή νικών κέρδισε την θέση που την οδηγεί στα μπαράζ.

Τεχνικό επιτελείο και παίκτες προετοιμάζονται όλο αυτό το διάστημα για τους αγώνες κατάταξης, έχοντας πεποίθηση ότι μπορούν να καταφέρουν να κερδίσουν τους δύο αυτούς αγώνες που απομένουν για τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Η διοίκηση του Αστέρα καλεί τους φίλους της ομάδας να σταθούν δίπλα μας και να δώσουν το παρόν στους αγώνες μπαράζ, υποστηρίζοντας την προσπάθεια της ομάδας να κλείσει τη χρονιά επιτυχημένα!

Νίκη με σκορ 2-1 για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου επί του Αστέρα Μεσολογγίου για την 18η και τελευταία αγωνιστική του Α΄ομίλου της Β΄κατηγορίας, με την ομάδα του Ευηνοχωρίου μετά το σημερινό αποτέλεσμα να στέφετε πρωταθλήτρια παίρνοντας και την απευθείας άνοδο για την Α΄κατηγορία, στην οποία επιστρέφει μετά από δυο χρόνια.

Οι φιλοξενούμενοι θα είναι αυτοί που θα πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 26΄όταν η μπάλα μετά από κόντρα θα στρωθεί στον Μυριούνη που με σουτ από κοντινή απόσταση θα κάνει το 0-1.

Εννέα λεπτά αργότερα στο 35΄οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με σουτ του Δημαρά από αριστερά 1-1, σκορ με το όποιο θα ολοκληρωθεί και το πρώτο μέρος.

Το νικητήριο τέρμα που θα χαρίσει την νίκη και την απευθείας άνοδο στην Ακαδημία θα έρθει στο 82΄αποστημενη μπάλα, εκτέλεση κόρνερ του Μιχαλόπουλου με τον Κώστα Βασιλείου να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής κάνοντας μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς παικτών και φίλαθλων το 2-1, σκορ το οποίο θα διατηρηθεί μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Προβίδα.

Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ Προβίδα, Χουλιάρα και Κορδολαίμη.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ: (Διαμαντόπουλος) Μπράτσικας, Διαμαντόπουλος Α. (57΄Γερατσιάν Ι.), Φούντας, Διαμαντόπουλος Ν. (78΄Διαμαντόπουλος Χ.), Κωνσταντάρας, Μπαλαούρας, Δημαράς, Βασιλέιου Κ., Κουτρομάνης (61΄Μιχαλόπουλος), Γεωργίου (73΄Μάνθος), Πανόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Ντζιβανάκης) Κοκώρης, Σχώρης (83΄Σταμάτης Ν.), Τσιριμώκος, Παναγιωτόπουλος, Ταρούσα, Μπαλαμπάνης, Καλύβας, Μωραΐτης (86΄Παλιάτσας), Φτούλης (68΄Διαμαντόπουλος Γ.), Μιχάϊ (62΄Στάθης), Μυριούνης.

Πηγή: aitosports.gr