Αγγελίες    Επικοινωνία

Πανελλαδικές 2019: Επιτυχόντες από Λύκεια της περιοχής µας

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ημερομηνία πρώτης δημοσίευσης: 05/09/2019

 

Μεγάλη πτώση των βάσεων σημειώθηκε φέτος σε πολλά πανεπιστημιακά και τεχνολογικά ιδρύματα της χώρας. Μάλιστα πολλά τμήματα έχουν βάση εισαγωγής κάτω των 10.000 μορίων. Σύμφωνα με ειδικούς αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι φέτος ο αριθμός εισακτέων ήταν αυξημένος και ο αριθμός των υποψηφίων ο μεγαλύτερος της τελευταίας πενταετίας.

Πιο κάτω θα δείτε τα ονόματα των επιτυχόντων μαθητών του 1ου Λυκείου, του Λυκείου Αιτωλικού και του ΕΠΑΛ Μεσολογγίου. Δυστυχώς οι υπόλοιποι μαθητές δεν συμπεριλαμβάνονται γιατί τα άλλα σχολεία δεν θέλησαν να στείλουν τα ονόματα των επιτυχόντων επικαλούμενοι τα προσωπικά δεδομένα. Εμείς να ευχηθούμε καλή πρόοδο σε όλους τους μαθητές και της μαθήτριες που έδωσαν τον αγώνα τους και δικαιώθηκαν.

 

ΓΕΛ Αιτωλικού

Κοσκινιώτη Κωνσταντίνα, Παιδαγωγικό Δημοτ. Εκπ/σης (Θεσ/νίκη)

Φλώρος Παναγιώτης, Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (Πάτρα)

Γκεσούλη Γρηγορία, Φιλολογίας (Πάτρα)

Καπλάνι Χριστίνα, Φιλολογίας (Πάτρα)

Κοντομήτσου Βασιλεία, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Βόλος)

Κούρου Ιωάννα, Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής (Θεσ/νίκη)

Λύρου Μαρία, Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Ξύστρα Ελένη, Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας (Θεσσαλονίκη)

Πέτσιου Ναταλία, Πολιτικής Επιστήμης (Κομοτηνή)

Τσίντζου Ευαγγελία, Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Τσιρογιάννη Ελένη, Φιλολογίας (Ιωάννινα)

Γεωργούση Παρασκευή, Νοσηλευτικής (Αθήνα)

Γκιούση Μαρία, Μαθηματικών (Πάτρα)

Ζούκας Χρήστος, Φυσικής (Λαμία)

Λύτρας Ελευθέριος, Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (Τρίπολη)

Μπραέσσα Διονυσία, Γεωλογίας (Πάτρα)

Μπραχουσάι Τζουλιάννα, Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (Αγρίνιο)

Ξύστρα Αικατερίνη, Πληροφορικής (Κέρκυρα)

Πατσοπούλου Διονυσία, Μαθηματικών (Πάτρα)              

Πουλακάκη Βασιλική, Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών (Φλώρινα)

Σαμαράς Αναστάσιος, Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής (Καρδίτσα)

Σούλι Πάολα, Πολιτικών Μηχανικών (Σέρρες)

Χουλιαρά Γερασιμίνα, Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (Σάμος)     

Ακρίδας Γεώργιος, Επιστήμης Υπολογιστών (Ηράκλειο)  

Γιαννιώτης Δημήτριος, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Χίος)

Γιαννιώτης Κωνσταντίνος, Οικονομικών Επιστημών (Καστοριά)

Γκιάφη Παναγιώτα, Περιφερειακής & Διασυνοριακής Ανάπτυξης (Κοζάνη)

Ζωγράφος Άγγελος, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αιγάλεω)

Ιωάννου Στέφανος, Πληροφορικής (Καστοριά)

Λιάτσου Δήμητρα, Διοίκησης Επιχειρήσεων και Τουρισμού (Ηράκλειο)

Μακρυγιάννης Λάμπρος, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Πάτρα)

Μποτσιβάλη Ελένη, Διοίκησης Επιχ/σεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων (Αγρίνιο)

Ντελής Αθανάσιος, Πληροφορικής και Τηλεματικής (Αθήνα)          

Σπάη Ιωάννα, Οικονομικών Επιστημών (Ιωάννινα)            

Τσίνας Σπυρίδων, Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων (Γρεβενά)

 

ΕΠΑΛ Μεσολογγίου

90%

Μπερτσιάς Κων/νος, Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (Πάτρα)

Κατσαβός Παναγιώτης, Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (Αθήνα)

Καραπάνος Γεώργιος, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών (Πάτρα)

Κατσώνης Δημήτριος, Εκπαιδευτικών Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικών Μηχανικών - Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΑΣΠΑΙΤΕ)

Κούρτης Νεκτάριος, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Πάτρα)

Μαρούλης Κων/νος, Επιστήμης των Υλικών (Πάτρα)

Μαρίνης Νικόλαος, Μηχανικών Ορυκτών Πόρων (Κοζάνη)

Μπούζας Κων/νος, Μηχανικών Επιστήμης Υλικών (Ιωάννινα)

Μπραούνος Κων/νος, Μηχανολόγων Μηχανικών (Πάτρα - Παν/μιο Πελοποννήσου)

Χρυσικός Παναγιώτης, Επιστήμης των Υλικών (Πάτρα)

Κουρούκλη Κων/να, Θεατρικών Σπουδών (Αθήνα - ΕΚΠΑ)

 

10%

Μποζώνη Σταυρούλα, Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (Καβάλα)

Ρέγκλης Δημήτριος, Επιστήμης Βιοσυστημάτων & Γεωργικής Μηχανικής (Μεσολόγγι)

 

1ο ΓΕΛ Μεσολογγίου

Αγγέλου Ευπραξία, Περιβάλλοντος (Λάρισα)

Αλεξανδρής Ορέστης, Μηχανολόγων Μηχανικών (Πάτρα)

Αντωνοπούλου Αικατερίνη, Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Θεσ/νίκη)

Αποστολοπούλου Ρεβέκκα, Φαρμακευτικής (Αθήνα)

Αχτύπης Αριστείδης, Φιλολογίας (Ρέθυμνο)

Βάνχαμ Παρπούρας / Ρήγας - Ιωάννης, Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας (Αθήνα)

Βασιλείου Δήμητρα, Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχ/σης Πολιτισμικών Αγαθών (Καλαμάτα)

Βνάτσιου Βιργινία, Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Κοζάνη)

Γρηγοράκης Χρήστος, Οικονομικών Επιστημών (Τρίπολη)              

Ελέζι Εντζελιγέ, Φιλολογίας (Πάτρα)

Ζησιμοπούλου Βασιλεία, Θεατρικών Σπουδών (Αθήνα)  

Ζώη Μαρία - Λεμονιά, Οικονομικών Επιστημών (Θεσσαλονίκη)

Καπουσούζης Μάριος, Διεθνών Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών (Αθήνα)

Καρβέλη Ελένη, Νομικής (Κομοτηνή)

Κοντονής Δημήτριος, Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (Καβάλα)

Κοτοφώλη Γεωργία, Επιστήμης Βιοσυστημάτων & Γεωργικής Μηχανικής (Μεσολόγγι)

Κουματά Βασιλική - Μαρία, Νοσηλευτικής (Πάτρα)

Κουτσοπούλου Αλεξάνδρα, Επιστημών της Εκπ/σης & Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Κρανιώτη Δήμητρα - Μαρία, Θεάτρου (Θεσσαλονίκη)

Λεονάρδος Μάξιμος, Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών (Ιωάννινα)

Λερός Χρήστος, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αιγάλεω)

Mάχα Ιωάννα, Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (Ρόδος)

Μαχαίρα Δήμητρα - Αγάπη, Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Μούτσιου Παναγιώτα, Οικονομικών Επιστημών (Πάτρα)

Ντρέλια Αφροδίτη, Γεωπονίας (Καλαμάτα)     

Ξηρού Αθανασία, Ψυχολογίας (Ιωάννινα)

Παπαθανασίου Χαρίλαος, Μηχανικών Τοπογραφίας και Γεωπληροφορικής (Σέρρες)

Παπασπύρος Γεώργιος, Αγροτικής Οικονομίας και Ανάπτυξης (Αθήνα)

Παππάς Σπυρίδων, Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης (Ξάνθη)

Πολονύφη Φιλοθέη, Λογοθεραπείας (Πάτρα)

Ρήγα Σοφία, Ρωσικής Γλώσσας & Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών (Αθήνα)

Ρισβά Βασιλική, Θεολογίας (Αθήνα)

Ροβίση Χριστίνα, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ρέθυμνο)

Σαλμά Ελένη, Βιολογίας (Θεσ/νίκη)

Σταθάτου Κωνσταντίνα, Ιατρικής (Αλεξανδρούπολη)

Στέφου Ειρήνη, Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (Άρτα)

Στρωματιά Παρασκευή, Στατιστικής & Ασφαλιστ. Επιστήμης (Γρεβενά)

Σύρρος Γεώργιος, Θεατρικών Σπουδών (Ναύπλιο)

Σχώρη Σταυρούλα, Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας (Θεσ/νίκη)

Τηλεμάχου Δημήτριος, Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Χανιά)

Τόλη Σοφία, Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (Σάμος)

Τσαπατώρης Σταύρος, Σχολή Μηχανικών Α.Ε.Ν.

Τσίγκος  Μηνάς,   Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων (Αγρίνιο)

Τσουμπέλη Παρασκευή, Κοινωνιολογίας (Μυτιλήνη)

Τσώνη Διονυσία, Θεατρικών Σπουδών (Ναύπλιο)

Υφαντή Μαρία - Ελένη, Παιδαγωγικό Δημ. Εκπ/σης (Αλεξανδρούπολη)

Φλάκα Ευθυμία, Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Χαϊδής Γεώργιος, Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας (Αθήνα)

Χαντζή Χρυσούλα, Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Πάτρα)

Χαντζής Δημήτριος, Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (Τρίπολη)

Χαραλάμπους Βασιλική, Νομικής (Αθήνα)

Χασιώτη Θεοδώρα, Μαθηματικών (Σάμος)

 

2018 (10%)

Γαντζούδης Μάριος - Φώτιος, Ιστορίας - Αρχαιολογίας (Αγρίνιο)

Διαμαντοπούλου Κων/να, Επιστημών της Εκπ/σης και Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Κατσίνας Νικόλαος, Οικονομικών Επιστημών (Πάτρα)

Στεφανάτου Ραφαέλα - Αικατερίνη, Μαθηματικών (Ιωάννινα)

Τζάνος Γαβριήλ, Επιστήμης Βιοσυστημάτων & Γεωργικής Μηχανικής (Μεσολόγγι)

 

2017 (10%)

Βλαχογιάννη Ελένη - Ξανθή, Μαθηματικών (Ιωάννινα)

Ζαχόπουλος Μάριος - Ραφαήλ, Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής (Μεσολόγγι)

Μπουκουβάλας Κωνσταντίνος, Μηχανικών Περιβάλλοντος (Αγρίνιο) 

Μπορείτε να προμηθευτείτε την εφημερίδα στα περίπτερα του νομού

Κουφός Βασίλης

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

Η ηλεκτρονική έκδοση της εφημερίδας ΑΙΧΜΗ, πρώτης σε κυκλοφορία και αναγνωσιμότητα στο νομό Αιτωλοακαρνανίας. Ειδήσεις, σχόλια, ρεπορτάζ, κοινωνικά, αθλητικά, μικρές αγγελίες

Η Αιτωλοακαρνανία